سایت خبری مشرق نیوز

سایت خبری مشرق نیوز

مشرق نیوز [mashreghnews] رسانه ای که در اوایل تابستان سال 1389 آغاز بکار کرد، بزودی به یکی از بزرگترین رسانه های خبری و تحلیلی داخل کشور تبدیل شد که این موفقیت مدیون دو تاکتیک “ابتکار و صداقت” مشرق بود. این سایت در رتبه 46 ایران و رتبه  2,774 دنیا قرار دارد.

سایت خبری مشرق نیوز
سایت خبری مشرق نیوز

 

ز آنجا که نیاز به سایت های تحلیلی خبری اصولگرا که به صورت حرفه ای به فعالیت خبرپراکنی بپردازند و هدایت افکار عمومی جامعه را از مجرای فضای سایبر بر عهده بگیرند نمود داشت، مشرق برای مرتفع نمودن این نیاز متولد شد و از همان ابتدای شکل گیری، استراتژی خود را بر مبنای “استراتژی تفاوت و تمایز” در نظر گرفت. بر این اساس که پیام سایر سایت ها را تکرار نکند و در کشاکش جنگ نرم، تلاش خود را معطوف به پرکردن خلأ های جبهه ی خودی نماید.

رسالت اصلی مشرق در حوزه جنگ نرم تعریف می شد و بیشتر اخبار و تحلیل های این سایت خبری نیز به جنگ نرم و بویژه شناساندن پدیده ی نوین دیپلماسی عمومی و ارتباطات استراتژیک اختصاص داشت. در صفحه “درباره ما” مشرق نیوز آمده است که: «مشرق امروز یک سنگر است در خاکریز اول نبردی که آن را «جنگ نرم» می‌ خوانند و اگر حق مدد فرماید برای حراست از فردای ایران اسلامی این سنگر را تبدیل به قرارگاهی خواهیم کرد تا جانانه از فرهنگ آسمانی این مرز و بوم حراست نماییم.»