اِسکولیوز: وب سایتی در رابطه با ناهنجاری های ستون فقرات

اِسکولیوز: وب سایتی در رابطه با ناهنجاری های ستون فقرات

اِسکولیوز، نام وب سایتی است که در رابطه با اختلالات ستون فقرات حاوی اطلاعات مفید و کاربردی است. این وب سایت که به کلینیک تخصصی اسکولیوز مرکز جامع طب فیزیکی و توانبخشی امید اختصاص دارد، به منظور معرفی خدمات این کلینیک طراحی و ساخته شده است.

موضوع اصلی این سایت در رابطه با ناهنجاری اسکولیوز (کجی ستون فقرات) و روش های تشخیصی و درمانی آن است، با این وجود، سایر اختلالات ستون فقرات همچون کایفوز(قوزپشتی) و لوردوز (قوس زیاد کمر) و سینه برجسته یا فرو رفته نیز مورد توجه است. همچنین در رابطه با روش های نوین تشخیص ناهنجاری ها همچون اسکن سه بعدی ستون فقرات، ساخت بریس‌های ستون فقرات و حرکات اصلاحی و تمرین درمانی نیز مطالبی به چشم می خورد.

لازم به ذکر است که مجموعه کلینیک های تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی امید، از اواسط سال ۱۳۸۹ و با مدیریت دکتر محمدرضا امید ظهور، یکی از متخصصان برجسته طب فیزیکی و توانبخشی شروع به کار کرده اند. این مجموعه که در شهر تهران واقع است با بهره گیری از توان نیروهای متخصص و صاحب نظر در عرصه های مختلف توانبخشی و همچنین استفاده از بروزترین و مدرن ‌ترین شیوه‌های ارزیابی آسیب ها و عوارض جسمانی، سعی دارد که بهترین روش درمانی موجود را برای هر بیمار تجویز کند.

اِسکولیوز: وب سایتی در رابطه با ناهنجاری های ستون فقرات
اِسکولیوز: وب سایتی در رابطه با ناهنجاری های ستون فقرات

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید، به عنوان هسته اصلی این مجموعه، مشتمل بر بخش های فیزیوتراپی تخصصی ( الکتروتراپی، مکانوتراپی، منوال تراپی یا درمان دستی و تراکشن یا کشش)، کاردرمانی جسمی- حرکتی، آب درمانی، ماساژ درمانی، طب سوزنی، آزمایشگاه تخصصی و کلینیک نوار عصب و عضله است. سایر کلینیک ها و واحدهای تخصصی امید عبارتند از:

کلینیک چند تخصصی پا (پدورتیک)
کلینیک تخصصی زانو
کلینیک تخصصی کمر
واحد ارتوپدی فنی کلینیک امید